Wymiana opon przełożenie – jak to najlepiej zrobić

Przekładanie opon razem z kołami wady i zalety.

Wymiana opon przełożenie – jak to najlepiej zrobić. Wielu ludzi nie chcąc stać w kolejkach do zakładu wulkanizacyjnego oraz starając się zaoszczędzić trochę pieniędzy, przekłada całe koła z oponami. Nie ma w tym nic złego, jeśli lubimy sobie od czasu do czasu pomajsterkować, ale eksperci mimo wszystko zalecają wywarzanie kół, czego z oczywistych przyczyn nie uda nam się zrobić w przydomowym warsztacie. Kolejną kwestią jest konieczność przechowywania kompletu kół, więc jeśli mieszkasz w małej kawalarce, to może sprawić Ci to trochę problemów. Przydomową wymianę kół przekreśla natomiast posiadanie przez samochód systemu TPMS (czujników ciśnienia w oponach). Po takiej wymianie najczęściej przywita nas błąd na desce rozdzielczej mówiący o awarii tego układu, który można skasować tylko za pomocą specjalnych narzędzi.

Ustawienie zbieżności kół po wymianie opon.

Bardzo ważną kwestią po wymianie opon, na której zdecydowanie nie warto oszczędzać, jest wyważenie kół. Źle wyważone koła przyczynią się do szybszego zużycia bieżnika, zwiększą zużycie paliwa, a w skrajnych przypadkach mogą spowodować wypadek. Jeśli mechanik nie zapyta się nas o wyważenie kół, to warto samemu go o to poprosić, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że  nie spotkają nas żadne z powyższych nieprzyjemności.

Wymiana opon przełożenie w warsztacie samochodowym.

Wymieniając samemu koła, możemy napotkać problem w postaci śrub ciężkich do odkręcenia, które w wyniku normalnej eksploatacji mają tendencję do zapiekania się. Podobnie sprawa ma się przy ich dokręcaniu, gdy bez klucza dynamometrycznego ciężko będzie na przykręcić koła z odpowiednią siłą. Powyższe problemy eliminuje wizyta u lokalnego mechanika, który przy pomocy specjalistycznego sprzętu szybko wymieni oraz wyważy nasze koła. Bardzo praktyczną usługą, z której często możemy skorzystać, jest możliwość przechowywania opon w warsztatowym magazynie. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w domu i nie musimy się dodatkowo brudzić, a opony są przechowywane w optymalnych dla nich warunkach.