Wymiana i serwis opon Tychy

Nasz serwis świadczy profesjonalne usługi wulkanizacyjne, czyli naprawę opon samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz całoroczną ekspresową wymianę opon na felgach stalowych i aluminiowych. Swoją ofertę kierujemy do kierowców z Tych i okolic oraz do przejezdnych. W naszym warsztacie wymiana opon trwa niespełna od 15 do 20 minut.
Pracujemy na montażownicy, wyważarce i podnośniku niemieckiego producenta ATH-Heinl. W ramach usługi realizowane są odkręcanie kół, wymiana opon, wyważanie kół. W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów na koniec wszystkie śruby dokręcamy kluczem dynamometrycznym.

Nie chcesz czekać w kolejce?
Zadzwoń i zarezerwuj termin.

Nasza oferta:

  • sprzedaż opon nowych i używanych;
  • sprzedaż felg;
  • wymiana opon;
  • wulkanizacja – naprawa opon;
  • serwis opon – osobowych i dostawczych;
  • wyważenie kół;
  • ustawienie zbieżności.

Wulkanizacja – serwis opon

Wulkanizujemy w technologii na zimno. Proces ten pozwala przedłużyć żywotność używanych opon. Wulkanizacja na zimno tzw. kołkowanie pozwala na szybką naprawę punktowych mechanicznych uszkodzeń tj. przebicie opony gwoździem czy śrubą. W tym celu wykorzystywane są gotowe łaty i kołki oraz chemiczne aktywatory. Wulkanizacja opon na gorąco tzw. chemiczna polega na naniesieniu na ubytek surówki rozdrobnionej siarki rombowej i kauczuku kolejno opona jest rolowana i wygrzewana w wulkanizatorze w temperaturze 150oC. Pod wpływem wzrostu temperatury i ciśnienia następuje reakcja sieciowania, mieszanka stapia się z oponą i tworzy jednorodne wypełnienie. Czas grzania uzależniony jest od grubości uszkodzenia. Dodatkowo oferujemy pomiar bieżnika oraz pomiar ciśnienia powietrza. W zależności od rodzaju wykorzystanego kauczuku oraz jego proporcji do siarki możemy uzyskać twardszą lub miększą gumę. Im większa gęstość sieciowania kauczuku, tym twardsza i wolniej ścierająca się guma powstanie. Prawidłowo wykonany serwis opon pozwala na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa na drodze.

Sprzedaż opon

W ofercie posiadamy nowe i używane opony letnie i zimowe znanych producentów: Goodyear, Nokian, Firestone, Fulda, Hankook, Nexen, Uniroyal, Apollo, Maxxis, Barum, Sava, Sunfull, Bridgestone, Continental, Michelin, Dunlop, Pirelli, Yokohama, Kleber, Kumho, Semperit, Dayton, Dębica, Kormoran, Mabor, Collin’s, Vredestein, Goodride, Keely, Kingstar, Laufenn, Matador.

img-opony-podnosnikDostępna pełna gama rozmiarów. Nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze. Szukając profilu opon dopasujemy go do Twojego indywidualnego stylu jazdy – obojętnie czy slajdujesz ekonomicznie, czy dużo podróżujesz, czy lubisz dynamiczne zrywy, tędujesz do jazdy szybkiej albo sportowej.

U nas otrzymasz właściwe opony, z profesjonalną wymianą!

Opony podczas hamowania i przyśpieszania wytwarzają dużą siłę nacisku, którą muszą przenosić na drogę, co powoduje ich nieuniknioną amortyzację. Dlatego są one jednymi z najważniejszych elementów pojazdu. Podaruj swoim oponom więcej uwagi, a na pewno zmniejszysz ich zużycie. Wpływ na zużycie opon ma styl jazdy, obciążenia pojazdu, warunki drogowe oraz konserwacja samych opon.

 

Profesjonalna i ekspresowa wymiana i serwis opon w Tychach!
Jak do nas dojechać?

Na pewno wiesz, gdzie jest OBI, Auchan i McDonald’s w przy ul. Al. Bielskiej. Stamtąd, stojąc przy Al.Bielskiej kierunek Kobiór/Bielsko-Biała skręć na rondzie zaraz za McDonald’sem w ul. Jaśkowicką, następnie jedź prosto przejeżdżając przez ul.Stoczniowców potem mijając ul.Borową, patrz na lewo aż zobaczysz Jaśkowicką 43, Tychy.

Czekamy już na Ciebie!