LUK

LUK – Założona w 1965 roku niemiecka firma LuK na początku działalności trudniła się wyrobem komponentów sprzęgła oraz układu wysprzęglającego.

Innowacyjność rozwiązań, wysoka jakość materiałów i staranność wykonania części przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy. Już w latach 70. otworzyła filie w Meksyku i Brazylii. Obecnie reprezentowana jest w 18. krajach na całym świecie. Rocznie produkuje ponad 17 milionów sprzęgieł do samochodów i około 6,5 miliona podwójnych kół zamachowych. Z danych wynika, że co czwarty samochód seryjnie wyposażony jest w sprzągła tego producenta. Części LUK używane są do oryginalnych pojazdów wyposażenia wiodących światowych producentów, w tym Porsche, BMW, Volkswagen i Mercedes-Benz.

W ofercie firmy znajduje się bogaty wybór: pompa podciśnienia, tarcza i docisk sprzęgła, łożysko oporowe oraz inne elementy układu kierowniczego i przeniesienia napędu dla wielu modeli marek pojazdów europejskich, azjatyckich i amerykańskich. Części tego producenta są znane i rekomendowane na całym świecie przez producentów samochodowych, którzy stosują i polecają je do eksploatacji pojazdów. Marka ta cieszy się licznymi pozytywnymi opiniami użytkowników pojazdów. Dlatego w naszym serwisie wybieramy produkty tego producenta, aby nasi klienci mieli pewność, że nowe części są najlepszej jakości i wytrzymają bardzo długi czas.