Ruville

RUVILLE – niemiecka firma z siedzibą w Hamburgu, założona w 1922 roku przez pioniera niezależnego rynku części zamiennych Egona von Ruville. Pod koniec 2001 dołączyła do grupy Schaeffler Automotive Aftermarket, w której Egon von Ruville GmbH jest jedynym udziałowcem. Firma z Hamburga sprzedaje części do podwozi i silników na całym świecie, ale głównie w Niemczech, w Europie Zachodniej i Wschodniej pod własnym znakiem towarowym „Ruville”. Działa w ponad 100 krajach i kontroluje 90% światowego rynku akcesoriów. Obecnie sprzedaje części zamienne do samochodów na rynku europejskim i azjatyckim od takich producentów jak SKF, KOYO, TIMKEN, SNR, INA i wielu innych.

Zakłady produkcyjne firmy Ruville zajmują się wyrobem części na potrzeby pierwszego montażu. Cechują się wysoką jakością i trwałością. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór kół pasowych, łożysk, napinaczy, piast, pompy wodne, sworznie wahaczy, mocowanie silnika i zespoły transmisji oraz innych elementów układów napędowych i zawieszenia jak również zestawy końcowe. Jeśli chodzi o zestawy rolek napinających, producent ten jest uważany za eksperta na niezależnym rynku napraw.

Części silnika jakie oferuje ten producent to: elementy systemu dystrybucji gazu, elementy napędu pomocniczego, pompy wodne do chłodzenia silnika.

Części zawieszenia: części układu kierowniczego, osprzęt piasty kół, sprężyny zawieszenia, elementy skrzyni biegów.

W sumie 25000 produktów, z czego ponad 5000 to części silnikowe. Wszystkie części wytwarzane przez tego dostawcę są certyfikowane zgodnie z normą DIN EN ISO 9001.

Wybierając produkty tej marki jesteśmy przekonani, że w naszym serwisie zakładamy w Państwa samochodach niezawodne i wysokiej jakości części, które sprawdzane są w niezależnym instytucie badawczym Uniwersytet RWTH Aachen oraz sprawdzane przez towarzystwo klasyfikacyjne Germanischer Lloyd.