Montażownica do ciężarówek

Montażownica do ciężarówek

Montażownica do ciężarówek służy do wymiany opon w samochodach ciężarowych, dostawczych oraz ciągnikach, maszynach rolniczych i autobusach. Tego typu urządzenie powinno stanowić podstawowe wyposażenie profesjonalnych warsztatów samochodów ciężarowych, a także serwisów świadczących usługi wulkanizacyjne.

Zróżnicowana oferta

Przy wyborze urządzenia do montażu lub demontażu większych opon liczy się przede wszystkim szeroki zakres prac i możliwość zmiany opon na dużych felgach. Prezentowane w ofercie urządzenia wyróżnia maksymalny ciężar kół wynoszący 1200 kg. Funkcjonalna montażownica do ciężarówek o dużym zakresie obsługiwanych kół (od 14” do nawet 56”) jest uniwersalnym sprzętem, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Będzie stanowić praktyczne w zastosowaniu urządzenie w profesjonalnym serwisie i warsztacie samochodów ciężarowych, w których taka usługa będzie realizowana szybko oraz kompleksowo.

Wielofunkcyjna i prosta w obsłudze montażownica do ciężarówek 

Na łatwą i szybką pracę wulkanizatora wpływa prosta obsługa tego typu urządzeń. Montażownica do ciężarówek może być obsługiwana joystickiem lub precyzyjnym układem sterowania z funkcją STOP.  To półautomatyczny lub automatyczny sprzęt, na którego funkcjonalność wpływa między innymi przesuwane po saniach hydrauliczne ramię montażowe, które może się obracać i odchylać (automatycznie lub manualnie).

Dzięki zastosowanym systemom możliwe jest wymienienie opony przy minimalnym ryzyku uszkodzenia felgi i jednoczesnym zachowaniu szybkiego tempa pracy oraz wydajności maszyny. Na bezpieczeństwo całego procesu wpływają między innymi specjalne ramiona mocujące oraz precyzyjny układ sterowania. Samokoncentrujący 4-szczękowy system mocowania pozwala na mocny chwyt i stabilizację felgi. Dzięki temu montażownica do ciężarówek jest w stanie zdemontować i zamontować oponę bez dużego nakładu pracy wulkanizatora. Cała konstrukcja jest solidna i masywna, dzięki czemu urządzenie jest sprawne oraz wydajne przez wiele lat.

Montażownice do opon samochodów ciężarowych

Warto zapoznać się z następującymi montażownicami ciężarowymi poniżej, które zostały już sprawdzone pod względem certyfikatów CE, deklaracji zgodności, ISO oraz norm Unii Europejskiej: