Ozonowanie samochodu

Ozonowanie samochodu – najskuteczniejsza metoda na dezynfekcję zabijanie wirusów

Ozonowanie samochodu (zwana także potocznie dezynfekcją) zabija wirusy – to w dobie obecnego czasu, gdzie wykładniczo wzrasta ilość zachorowań na feralnego koronawirusa warto zastanowić się nad zabezpieczeniem swojego otoczenia. Każdy na pewno w tym czasie często myje ręce, zachowuje odstęp około 1,5m od innego człowieka, przemieszcza się samochodem w nadziei, iż jest to bezpieczna forma transportu drogowego (w porównaniu chociażby do autobusów, tramwajów, taksówek czy trolejbusów).

Żywotność bakterii

Bakterie i wirusy najczęściej żyją około 3 dni. W tym czasie jednak te mikroorganizmy mogą utrzymać się na dowolnej płaskiej powierzchni. Okazuje się, że doskonałym miejscem dla takich drobnoustrojów jest układ klimatyzacji, system nawiewu, kierownica czy chociażby fotel samochodowy. Istnieje kilka metod kwarantanny samochodowej, wśród metod domowych jest przykładowo pozostawienie samochodu na kilka dni, bez dostępu innych osób. Inną jest użycie samodzielna dezynfekcja przy użyciu preparatów sklepowych. Obie te metody są chociażby czasochłonne i nie ma pewnej dokładności przy ich działaniu. Najbezpieczniejszą, najskuteczniejszą i dającą największą szansę powodzenia jest ozonowanie samochodu.

Ozonowanie jest czynnością, która w 99,9% pozbywa się z samochodu bakterii, wirusów, drobnoustrojów. Ozon jest albowiem gazem silnie utleniającym, co jest iście zabójcze dla tych niewidzialnych szkodników. Dodatkowo ozonowanie pozytywnie wpływa na alergików – silne utlenienie usuwa z samochodu pleśni, alergeny oraz pyły czy pyłki.

Nalegamy – w trosce o własne jak i wspólne bezpieczeństwo zadbajmy o brak kontaktu z drobnoustrojami za pomocą skutecznych i naukowo potwierdzonych metod. Nie bagatelizujmy tych niewidzialnych gołym okiem i szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów. Zapraszamy do naszego serwisu samochodowego w Tychach przy ul. Jaśkowickiej 43 na profesjonalne ozonowanie samochodu.