Shell

Schell - Logotyp

Shell

Shell – Royal Dutch Shell – koncern petrochemiczny zajmujący się wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej ich przetwarzaniem oraz dystrybucją. Powstały w wyniku fuzji niewielkiej holenderskiej spółki wydobywczej założonej pod patronatem króla Willema III oraz brytyjskiej firmy eksportującej olej mineralny z Indii, jest obecnie drugim co do wielkości koncernem energetycznym na świecie, obecnym w ponad 90 krajach. Oferuje kierowcom szeroką gamę zaawansowanych technologicznie paliw Shell. Producent ten to również wiodący na świecie dostawca olejów silnikowych i środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Olej Shell Helix z wykorzystaniem innowacyjnej technologii PurePlus zdobył kilka prestiżowych nagród, m. in. Laur Klienta.

Shell obsługuje fabrykę smarów, której wydajność to 350 000 ton rocznie w hamburskim porcie Port of Hamburg. Sprawia to, że ​​„Shell Grasbrook Lubricants Center” jest jedną z największych fabryk środków smarnych w Europie i w ramach grupy Shell na świecie.

 Marka ta współpracuje z najlepszymi zespołami sportów  motorowych na świecie. Specjaliści koncernu bezustannie udoskonalają paliwa i oleje, zarówno samochodowe, jak i motocyklowe, dzięki doświadczeniom płynącym z długoletniej współpracy z Ferrari w wyścigach Formuły 1, Nissan w najszybciej rozwijającym się sporcie motorowym na świecie  Formuła E,  BMW w wyścigach DTM, Hyundai w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz Ducati w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Dzięki uczestnictwu w tak ekstremalnych warunkach Shell ma najlepsze pole testowe aby dać klientom najwyższej jakości produkty.

W naszym serwisie Siegstar również dysponujemy olejem tej marki.