Platformy parkingowe

Platformy parkingowe zwane także platformami do parkowania lub podnośnikami parkingowymi to narzędzie idealne dla osób, które potrzebują zaoszczędzić na przestrzeni. Najczęściej takowe wykorzystywane są w warsztatach samochodowych. Tego rodzaju urządzenie pozwala na umieszczenie samochodów na dwóch poziomach, bezpośrednio jeden nad drugim. Oznacza to zatem, że platforma parkingowa pozwala uzyskać odpowiednio większą ilość miejsc parkingowych w zależności od rodzaju platformy parkingowej, przy tej samej powierzchni użytkowej pomieszczenia. Oczywiście zastosowanie nie ogranicza się tylko i wyłącznie do warsztatów, zastosowanie jest także szeroko dostępne w większych garażach, na przykład w domu wielorodzinnym, budynku biurowym czy obiekcie użyteczności publicznej.

Platformy parkingowe pozwalają między innymi na:

  • Oszczędność miejsca w pomieszczeniu i zwiększenie możliwości parkingowych,
  • Obniżenie kosztów i czasu realizacji inwestycji, platformy eliminują potrzebę konstrukcji wielopoziomowych garaży,
  • Oszczędność finansową, jak donosi portal eGospodarka.pl – „średnio 20 tys. PLN może zaoszczędzić rodzina, która zamiast dwóch miejsc garażowych, kupi dwa miejsca na jeżdżącej jak winda platformie.”

Platformy parkingowe dzielą się na zależne i niezależne. W pierwszym przypadku wyjazd jednego samochodu uwarunkowany jest odblokowaniem trasy przejazdu przez drugie auto. Z takiego rozwiązania może więc korzystać jedna rodzina lub właściciel warsztatu, parkingu albo sąsiedzi, którzy pragną podzielić się miejscem parkingowym. W przypadku platformy niezależnej, zaparkowanie jednego pojazdu nie wymaga wyjechania drugim. Żeby jednak auto mogło opuścić parking, trzeba sprowadzić platformę na odpowiedni poziom, co przypomina trochę jazdę windą towarową. Miejsca na platformie niezależnej mogą być jednak sprzedawane właścicielom dwóch różnych mieszkań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem podnośników do parkowania w naszym sklepie.