Podnośnik dwukolumnowy
Podnośnik dwukolumnowy występuje tylko i wyłącznie w wersji stacjonarnej. Jest to najpopularniejszy wybór w małych i średnich warsztatach samochodowych włącznie z podnośnikiem jednokolumnowym. Wyróżniają się one większą mocą podnoszenia, co pozwala na serwisowanie większych samochodów, niż tylko osobowe. Podnośniki tego typu są mało awaryjne i bardzo często służą wiele lat działając całymi dniami. Nasza firma SiegStar sprowadza podnośniki tylko i wyłącznie sprawdzonej i renomowanej marki Twin Busch GmbH.
Podnośnik dwukolumnowy
Warto zapoznać się z następującymi podnośnikami elektrohydraulicznymi poniżej, które zostały już sprawdzone pod względem certyfikatów CE, deklaracji zgodności, ISO oraz norm Unii Europejskiej:
- Podnośnik TW 260 Heavy Line 6.0t
- Podnośnik TW 242 G – Model Garażowy
- Podnośnik TW 242 PE B4.3
- Podnośnik TW 227P
- Podnośnik TW 242 A-FZ
- Podnośnik TW 236 PE B3.9
- Podnośnik TW 250 B4.5 Heavy-Line
- Podnośnik TW 250 Heavy-Line
- Podnośnik TW 242E Automatyczny | Basic-Line
- Podnośnik TW 242A-G GREY-Line
- Podnośnik TW 260 B4.5 Heavy-Line 6.0t
- Podnośnik TW 242 PE | Profi Line
- Podnośnik TW 236 PE
- Podnośnik Twin Busch TW 242 A
Zasada działania
Podnośnik dwukolumnowy wyposażony jest w dwie pary ramion zakończonych gumowymi wspornikami (łapami), które zapobiegają zsuwaniu się samochodu podczas jego podnoszenia i opadania, a dodatkowo chronią podłoże przed zarysowaniami bądź uszkodzeniami. Ramiona poruszają się pionowo po prowadnicach umieszczonych w kolumnach. W przypadku podnośnika dwukolumnowego elektrohydraulicznego mechanizm wyposażony jest w dwa siłowniki, które napędzane są za pomocą pompy hydraulicznej. Równomierne unoszenie możliwe jest dzięki synchronizacji lin stalowych umieszczonych między kolumnami. W zależności od modelu liny są usytuowane na samej górze podnośnika, lub przy samej podłodze. Na rynku można się też spotkać z podnośnikiem dwukolumnowym elektromechanicznym, w którym wykorzystywany jest mechanizm śrubowy. Jego eksploatacja wiąże się z dość głośną pracą oraz większym zużyciem energii.
Zastosowanie
Ze względu na swoją uniwersalność przeznaczone są m.in. do dogłębnych napraw w warsztatach samochodowych, czynności wulkanizacyjnych w serwisie opon, dokonywania większości przeglądów na stacjach kontroli pojazdów i serwisach. Również sprawdza się podnośnik w warsztatach samochodowych, które posiadają już stanowisko z kanałem, co nie koliduje montażu takiego podnośnika nad samym kanałem.