BERU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BERU – fabryka świec zapłonowych z siedzibą w niemieckim Ludwigsburgu, którą w 1912 roku otworzyli Julius Behr i Albert Ruprecht, otrzymała nazwę złożoną z pierwszych sylab ich nazwisk: BERU. W 2005 roku przejęta przez BorgWarner.

Produkty tej firmy dość szybko zyskały sławę w branży motoryzacyjnej i do dziś cieszą się zaufaniem klientów. Beru w swojej ofercie znajduje największy wybór elementów układu zapłonowego silników benzynowych i Diesla.

Spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe co potwierdza fakt, że części tej marki są stosowane na pierwszy montaż przez wielu producentów samochodów. Prawie wszyscy producenci samochodów, pojazdów użytkowych i silników OE są ich klientami. 21 centrów technologicznych połączonych w sieć globalną wprowadza przełomy techniczne, innowacje i jakość oryginalnego wyposażenia na rynek wtórny. Zaawansowane technologie zapewniają czystość silników, a także większe bezpieczeństwo.

W skład oferty tego producenta wchodzą świece iskrowe, cewki zapłonowe, świece żarowe (posiadające kontrolę płomienia oraz czujnik ciśnienia). Kompletne systemy zapłonowe z cewkami zapłonowymi, modułami zapłonowymi, przewodami zapłonowymi i złączami. Czujniki – precyzyjne i niezawodne czujniki tlenu, temperatury, ciśnienia i prędkości, od sterowania elektronicznego po czujniki indukcyjne. Jednostki sterujące które zapewniają dodatkowe wsparcie dla płynnego zapłonu. Oraz zaawansowaną gamę precyzyjnych narzędzi dla profesjonalistów zapewniające wydajność i jakość. 

Świece żarowe obejmują od nowoczesnych świec do zastosowań komercyjnych i przemysłowych po najnowsze dodatki, innowacyjne świece żarowe PSG z czujnikiem ciśnienia i żaroodporne ceramiczne świece żarowe CGPObecnie szeroka gama świec tej marki do silników Diesla obejmuje 8 ich typów. Dzięki swoim specyficznym właściwościom i wbudowanej niemieckiej technologii zapewniają one idealne warunki do rozruchu.