Sachs

Sachs - logotyp

Sachs

Sachs– założyciel Ernst Sachs, niemiecki inżynier i wynalazca urodzony w drugiej połowie XIX wieku, był zapalonym cyklistą. Drugim właścicielem został Karl Fichtel. Od samego początku marka jest znana z produkcji najwyższej jakości części samochodowych.

Zamiłowanie do wyścigów rowerowych sprawiło, że zajął się usprawnianiem swoich pojazdów przy użyciu technologii, z którymi zaznajomiła go praca w zakładach mechaniki precyzyjnej.

Obecnie firma jest jednym z najbardziej renomowanych producentów. W bogatym asortymencie amortyzatorów, sprzęgieł i dwumasowych kół zamachowych marki Sachs znajdują się części zamienne oraz wykorzystywane w seryjnych produkcjach przeznaczone dla wielu modeli samochodów osobowych i pojazdów komercyjnych. Wśród stałych odbiorców warto wymienić m.in. producentów takich marek jak Mercedes-Benz, BMW czy Volkswagen.

        Producent ten wraz z renomowanymi markami takimi jak Lemforder czy Boge wchodzi w skład koncernu ZF Group – jednego z liderów produkcji części samochodowych na świecie. ZF Group produkuje i dostarcza komponenty nie tylko do samochodów osobowych ale również do innych pojazdów użytkowych, samochodów ciężarowych czy helikopterów.