Podnośniki samochodowe – jak wybrać najlepsze?

Podnośnik dwukolumnowy - ikona

Podnośniki samochodowe – jak wybrać najlepsze?

Podnośniki samochodowe – jak wybrać najlepsze? Niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu, niezależnie od jego zaawansowania i wielkości, są podnośniki samochodowe. Żeby wybrać profesjonalne urządzenie, należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, potrzeby oraz budżet, tak by dopasować podnośnik do wykonywanych napraw i usług serwisowych. Rozwiązanie konstrukcyjne, prawidłowo dobrane do przestrzeni warsztatu lub centrum diagnostycznego, zapewnia optymalny dostęp do pojazdu.

Rodzaje podnośników samochodowych

W zależności od tego, jak duży dostęp do samochodu jest potrzebny do jego naprawy i jakiej wielkości auta będą obecne w pomieszczeniu, właściciele profesjonalnych warsztatów lub garaży mają do wyboru:

  • podnośniki jednokolumnowe – są łatwe w obsłudze, ponieważ ich wymiary pozwalają na ustawienie w dowolnym miejscu;
  • podnośniki dwukolumnowe – ich zaletą jest uniwersalna konstrukcja, doskonale sprawdzą się w warsztatach samochodowych i przeglądach na stacjach pojazdów – przy bardziej zaawansowanych naprawach;
  • podnośniki czterokolumnowe – znajdą zastosowanie nie tylko w podnoszeniu aut osobowych, ale także dostawczych;
  • podnośniki nożycowe – również cieszą się dużą popularnością, umożliwiają nieograniczony dostęp do pojazdu dostawczego lub osobowego, szczególnie w przypadku potrzeby naprawy podwozia;
  • podnośnik nożycowy mobilny – idealny do wymiany i serwisu opon oraz do warsztatów o małej powierzchni użytkowej, nie wymaga sprężonego powietrza.

Urządzenia do podnoszenia pojazdów mogą być również dostosowane do obsługi motocykli oraz samochodów ciężarowych.

Bezpieczeństwo i jakość wyposażenia

Podnośniki samochodowe dostępne w ofercie SiegStar są dedykowane różnym rodzajom warsztatów i garaży. Poszczególne modele zawierają odpowiednią liczbę siłowników hydraulicznych i silników elektrycznych. Podnośniki samochodowe, używane w warsztatach oraz na zewnątrz, muszą posiadać wymagane atesty, by poziom bezpieczeństwa osób wykonujących naprawy był na najwyższym poziomie. Sprzyja to komfortowemu i efektywnemu użytkowaniu. Oprócz napraw – podnośniki do samochodów umożliwiają takie prace serwisowe jak malowanie karoserii, czy konserwacja podwozia.