Geometria kół

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA KÓŁ

Twój pojazd ściąga w lewo lub w prawo, gdy puszczasz kierownicę, jadąc po prostej drodze? Nie zwlekaj i udaj się do naszego serwisu – prawdopodobnie konieczne będzie prawidłowe ustawienie geometrii zawieszenia.

Kiedy należy sprawdzić zbieżność kół:

  • gdy pojazd skręca, pomimo neutralnej pozycji kierownicy
  • gdy pojazd ściąga w którąś stronę
  • gdy opony zużywają się nieregularnie
  • gdy uderzyłeś kołem w przeszkodę
  • po wymianie elementów zawieszenia
  • po wjechaniu w dziurę z dużą prędkością

 

Czym jest ustawienie geometrii:

Ustawienie regulacji geometrii zawieszenia polega na regulacji parametrów ustawienia kół w aucie. Definiują one ruch i położenie koła podczas jazdy. Odpowiednie ustawienie geometrii wpływa na stabilność i zwrotność samochodu. W regulacji geometrii brane są pod uwagę parametry takie jak: zbieżność kół, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy oraz kąt pochylenia kół.

 geometria

Dlaczego warto poprawnie ustawić zbieżność kół:

Poprawienie ułożenia kół ma bezpośrednie przełożenie na Twoje bezpieczeństwo – prostsze kierowanie pozwoli na utrzymanie toru jazdy bez zbędnego wysiłku, oraz umożliwi uzyskanie maksymalnej przyjemności z prowadzenia auta. Co więcej, prawidłowa geometria kół pozwala ograniczyć zużycie opon oraz zmniejszyć spalanie, a to bez wątpienia przełoży się na większe oszczędności w Twoim portfelu.

Eksperci przekonują, że zbieżność kół powinno się kontrolować przynajmniej raz do roku. Kąty mogą przestawiać się samoczynnie w takich przypadkach jak w czasie jazdy po dziurach bądź w wyniku zużycia elementów w zawieszeniu. Po zakupie używanego auta powinno się nakładać obowiązek ustawienia geometrii, podobnie jak w przypadku wymiany oleju silnikowego czy paska rozrządu. Dzięki wysokiej jakości urządzenia do ustawienia geometrii kół, które precyzyjnie oblicza można wskazać następujące parametry: na przedniej osi – kąt pochylenia kół, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt wyprzedzenie sworznia zwrotnicy, zbieżność kół; na tylnej osi – pojedynczy i obustronny ślad zbieżności kół, różnicę kątów pochylenia i przesunięcia kół.

 

Profesjonalny serwis ustawienia geometrii kół:

Auto – Service SiegStar
ul. Jaśkowicka 43
43-100 Tychy

telefon kontaktowy  32 218 44 04 do ustalenia terminu, zapraszamy!