Textar

Textar

TEXTAR – marka należąca do grupy TMD Friction, największego na świecie producenta znanego z produkcji najwyższej jakości komponentów układu hamulcowego. Istnieje od 1913 roku, a pierwszą fabrykę okładzin ciernych Textar otwarto w 1934 roku w Niemczech. Ponad stuletnie doświadczenie zagwarantowało wysoką pozycję na rynku motoryzacyjnym w dostawie części do seryjnych produkcji samochodów osobowych jak i samochodów użytkowych.

Wysokojakościowe tarcze, klocki, bębny oraz szczęki hamulcowe tej marki aktualnie wykorzystywane są do pierwszego montażu przez wielu producentów samochodów. Marka ta ściśle współpracuje z Porsche. W ofercie tego producenta mamy wybór wśród 390 szczek hamulcowych, 1500 tarcz hamulcowych, 190 bębnów hamulcowych i wiele innych. W sektorze pojazdów użytkowych 50% pojazdów z hamulcami tarczowymi i 70% pojazdów z hamulcami bębnowymi opuszcza linię montażową wyposażoną w produkty cierne tej marki. TEXTAR EPAD to produkty, które emitują niski poziom hałasu, hamowanie staje się ciche. Powodują mniej pyłu hamulcowego, dzięki temu felgi pozostają dłużej czyste. Z uwagi na to, że są lżejsze zmniejsza się ich zużycie.

Czytając opinie można odnieść wrażenie, że nie ma lepszego producenta. Nasz warsztat Siegstar wybiera produkty tej firmy gdyż świadczymy usługi na wysokim poziomie jak również dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów. Sprawny układ hamulcowy to podstawa w każdym samochodzie.