Podnośnik nożycowy
Podnośnik nożycowy
Żaden warsztat samochodowy, centrum diagnostyczne lub zakład zajmujący się regulacją geometrii kół nie obędzie się bez urządzenia, które unosi badany pojazd. Można je dopasować ze względu na rozmiar budynku, indywidualne potrzeby, a także budżet. Podnośnik nożycowy stanowi idealne rozwiązanie, ponieważ charakteryzuje go atrakcyjny stosunek ceny do jakości, posiada udźwig sięgający 5,5 ton, a także wiele zabezpieczeń, które gwarantują użytkowanie bez ryzyka wypadków.
Jak działa podnośnik nożycowy?
Podnośnik nożycowy cieszy się w warsztatach samochodowych dużą popularnością. Umożliwia uniesienie pojazdu dostawczego lub osobowego na wysokość pozwalającą na nieograniczony dostęp do niego. Najczęściej korzysta się z tego rodzaju urządzeń w przypadku potrzeby pracy, w ramach której niezbędny jest dostęp od strony podwozia. Jak działają? Podnośniki nożycowe zwykle posiadają dwie pary równoległych nożyc, które unoszą pojazd przy pomocy siłowników hydraulicznych lub silników elektrycznych. Dzięki temu doskonale radzą sobie nawet z dużym obciążeniem w wyjątkowo szybkim czasie.
Montaż podnośnika nożycowego
Ze względu na dużą różnorodność podnośników nożycowych można wyróżnić urządzenia montowane w podłodze, wolnostojące lub mobilne. W zależności od potrzeb warsztatu można selekcjonować je ze względu na udźwig, rozmiar lub zastosowane udogodnienia. Sprzęt marki Twin Busch charakteryzuje się najwyższą na rynku jakością wykonania, a jego wartość potwierdza certyfikat CE. Ma także szereg zabezpieczeń, które gwarantują komfort użytkowania i brak wypadków z ich udziałem. Do pojawiających się najczęściej należą:
- odblokowanie awaryjne,
- automatyczne zamki bezpieczeństwa i odblokowanie,
- alarmy bezpieczeństwa o zagrożeniu dla stóp,
- pneumatyczny system zapadek bezpieczeństwa,
- platforma zabezpieczająca przed staczaniem się pojazdu,
- zawór opuszczania awaryjnego w przypadku nagłego zaniku energii.
Warto zapoznać się z następującymi podnośnikami nożycowymi poniżej, które zostały już sprawdzone pod względem certyfikatów CE, deklaracji zgodności, ISO oraz norm Unii Europejskiej: