Wymiana oleju Tychy

Wymiana oleju jest ważnym serwisem samochodowym tylko dlatego, że olej regularnie zostaje zanieczyszczany gumami i pyłkami metalu w czasie jego pracy. Również grzyby i bakterie mogą zanieczyścić olej.

Fakt, że nowoczesne silniki są coraz lepsze, można to obserwować, począwszy od powstania pierwszych pojazdów silnikowych. Najpierw wymiana oleju była przy przebiegu niespełna 5000 km. Dopiero w miarę upływu czasu poprzez tuning samego silnika jak i systematyczne uszlachetnianie właściwości oleju silnikowego wzrósł przebieg silnika, co spowodowało, że wymiana oleju następuje po przejechaniu od 7500 km, poprzez 10.000 km a teraz nawet do 15 – 30.000 km. Właściwości oleju czyli specyfikacja wytwórcy olejów cechuje charakteryzacja, która ściśle określa wartości sprzyjające pracy silnika aczkolwiek może zarazem ujemnie wpływać na jego pracę przy nie zachowaniu poleceń wytwórcy. Tutaj strikte wytwórca oleju zastrzega sobie, iż olej silnikowy powinien być prawidłowo dobrany dlatego wymiana oleju przez specjalistę jest preferowana.

Przy czym do każdego samochodu, producent nakazuje w technicznej obsłudze pojazdu kiedy i co ile km jest konieczna wymiana oleju. Szczególnie w starszych modelach, jest ostrożność zalecana, ponieważ tutaj może się odbywać dwukrotnie wyższe ścieranie w silniku.

Równie ważna jest przy wymianie oleju, niestety często bagatelizowana, wymiana takich filtrów jak; filtr oleju, filtr powietrza oraz filtr przeciwpyłkowy.

Nie zapominajmy, że wymiana oleju wiąże się z zużytym olejem i filtrem i nie mogą one być wyrzucone tylko tak sobie w gospodarstwie domowym, ale muszą być profesjonalnie, zgodnie z warunkami ochrony środowiska utylizowane, czym my się właśnie zajmujemy.

img-oleje-auto-serviceProfesjonalna i ekspresowa wymiana oleju Tychy

Jak do nas dojechać?

Na pewno wiesz, gdzie jest OBI, Auchan i McDonald’s w Tychach przy ul. Al. Bielskiej. Stamtąd, stojąc przy Al. Bielskiej kierunek Kobiór/Bielsko-Biała skręć na rondzie zaraz za McDonald’sem w ul. Jaśkowicką, następnie jedź prosto przejeżdżając przez ul. Stoczniowców potem mijając ul. Borową, patrz na lewo aż zobaczysz Jaśkowicką 43, Tychy.

A my Wymiana Oleju Tychy czekamy już na Ciebie.

SiegStar Auto-Service
Wymiana Oleju
Jaśkowicka 43
43-100 Tychy

tel. 32 218 44 04