Castrol

Castrol - Logotyp

Castrol

Castrol – produkuje najchętniej wybierane i polecane oleje samochodowe i środki smarne w branży motoryzacyjnej. Ponad stuletnia historia firmy założonej przez Charlesa „Cheers” Wakefielda pod nazwą „CC Wakefield & Company” umożliwiła stworzenie najwyższej jakości olejów do samochodu.
Oleje silnikowe Castrol znalazły uznanie wśród producentów samochodów osobowych i ciężarowych takich marek jak Audi, Aston Martin, BMW, Jaguar, Land Rover, Volkswagen Group, Volvo, Honda, MAN, DAF.

Oferowane klasy lepkości olejów silnikowych: 0W-20, 0W-30, 0W-40, 5W-20, 5W-30, 5W-40, 10W-40, 10W-60, 15W-40.

W przemyśle motocyklowym oleje tej firmy również znalazły zastosowanie. Po przeprowadzeniu niezależnych badań została wprowadzona na rynek nowa linia olejów do motocykli Castrol Power 1.

Oleje przeznaczone do silników motocyklowych: Castrol Power 1, Castrol Power 1 Racing, Castrol Power 1 Scooter.

Specjalnie opracowane oleje samochodowe Castrol przyczyniają się do poprawy osiągów pojazdów na trasach rajdowych i światowych torach wyścigowych. Jako aktywny sponsor wydarzeń sportowych firma Castrol wielokrotnie zdobywała tytuły mistrza świata wyścigów Formuły 1 i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. W USA firma jest partnerem sponsorów wyścigów NHRA Drag Racing i NASCAR. W Australii Castrol jest najczęściej używanym olejem w australijskiej serii V8 Touring Cars rebranded Super 3.

W roku 2012 Łazik NASA Curiosity Rover rozpoczął swoją misję na Marsie używając smarów Castrol.