Wymiana płynu hamulcowego

Profesjonalna wymiana płynu hamulcowego

Hamulce w samochodzie są kluczowym elementem związanym z bezpieczeństwem na drodze. Nie bez powodu, układ hamulcowy poddawany jest szczegółowym testom w każdym modelu samochodu, a podczas przeglądu okresowego, poddawany jest najbardziej rygorystycznym testom kontrolnym.

Hamulce są również podzespołem stosunkowo szybko zużywającym się, stąd też powszechna jest wymiana tarcz czy klocków hamulcowych. Rzadziej jednak, kierowcy zdają sobie sprawę jak ważna jest wymiana płynu hamulcowego. Dodajmy do tego, profesjonalnie wykonana wymiana płynu w układzie hamulcowym.

Jaką rolę pełni płyn hamulcowy?

Układ hamulcowy w samochodach działa na zasadzie hydrauliki, czyli ściśliwości cieczy. Im mniej ściśliwa ciecz, tym układ jest bardziej efektywny. Tym samym, płyn hamulcowy jest cieczą o charakterze i właściwościach mało ściśliwych, pozwalając niemalże natychmiastowo po naciśnięciu pedału hamulca zacisnąć klocki hamulcowe. Pod warunkiem, że sam układ jest:

  • sprawny pod kątem mechanicznym,
  • odpowiednio odpowietrzony,
  • pełny i bez wycieków oraz strat.

Płyn hamulcowy jest więc cieczą, która odpowiada za przekazanie energii (w tym aspekcie energii jaką wykonujemy podczas naciśnięcia pedału hamulca).

Dlaczego wybrać specjalistę?

Wielu kierowców chwali się, że wymiana płynu hamulcowego jest bardzo prostym, wręcz trywialnym zadaniem. Na papierze, owszem, wydaje się być to proste. Konsekwencje drobnego błędu mogą być jednak bardzo poważne, a błąd może spowodować:

  • niewłaściwe działanie hamulców, co w efekcie skończy się niebezpieczną sytuacją na drodze,
  • nieprawidłowe działanie elektronicznych systemów bezpieczeństwa i zarządzania hamowaniem,
  • niewłaściwe działanie systemów ABS,
  • nieprawidłowe odessanie starego płynu hamulcowego z układu i tym samym niewłaściwe jego działanie.

 

Profesjonalny serwis mechaniczny, zapewnia najlepsze rozwiązania w zakresie prac związanych z naprawami, klasycznym przeglądem oraz pracami konserwacyjnymi w pojazdach mechanicznych.

Wybierając naszą ofertę, wybieracie Państwo doświadczonych specjalistów, uzbrojonych w profesjonalny sprzęt i lata doświadczeń, co pozwala nam wymienić płyń hamulcowy w Państwa aucie szybko i zgodnie ze sztuką, a także zrealizować setki innych zadań, jakie przed nami postawicie.