Wymiana rozrządu w samochodach osobowych

Wymiana rozrządu w samochodach osobowych

Rozrząd samochodu jest niczym innym, jak mechanizmem składającym się z paska rozrządu lub łańcucha rozrządu, kilku rolek oraz łożysk i wałków. Rozrząd odpowiada w samochodzie za:

  • koordynację ruchu tłoków oraz zaworów silnika,
  • napędzanie wału korbowego, czyli jakby nie było napędzanie samochodu,
  • kontrolę mieszanki paliwowej i spalin.

Rozrząd jest niczym innym jak sercem samochodu, i choć wygląda niepozornie, pełni kluczową rolę.

Wymiana rozrządu – co ile kilometrów lub co ile lat?

Mechanicy straszą swoich klientów awarią rozrządu w samochodzie. Czy faktycznie jest czym straszyć? Dla nas, jako profesjonalistów jest to nic innego, jak jeden z kluczowych podzespołów mechanicznych samochodu. Dlatego realizując przeglądy w naszym serwisie możecie być Państwo pewni, że kontrolujemy stan techniczny rozrządu. Mimo tej kontroli zalecamy przestrzeganie interwałów czasowych dla wymiany tego mechanizmu. Interwały te są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od producenta i modelu samochodu. Jeżeli producent zaleca wymianę rozrządu co 80 000 km lub co 5 lat, trzymajmy się tego okresu. Nie należy poddawać się panice i wymieniać rozrząd częściej lub po przejechaniu połowy zalecanego dystansu. Należy trzymać się wskazań producenta, co my jako profesjonalny serwis również zalecamy.

Wymiana rozrządu – dlaczego u nas?

Prawdopodobnie kluczowym pytaniem, które sobie Państwo zadajecie jest to dlaczego warto wymienić rozrząd w naszym serwisie? Jest ku temu kilka powodów:

  • jesteśmy profesjonalnym serwisem udzielającym gwarancji na podzespoły oraz robociznę,
  • używamy wyłącznie profesjonalnych narzędzi, zarówno do demontażu jak i późniejszego montażu, przez co eliminujemy ryzyko uszkodzenia pozostałych podzespołów,
  • części zamienne, których używamy są sprawdzone i testowane przez nas od lat, dzięki temu jesteśmy pewni ich jakości,
  • każda realizacja i jej ukończenie podlega ścisłej kontroli jakości,
  • realizujemy całość terminowo – co jest istotne przy tego typu czasochłonnej pracy,
  • jesteśmy bardzo elastyczni w stosunku do potrzeb klienta, a nasza cena jest z pewnością atrakcyjna, biorąc pod uwagę udzielaną gwarancję oraz terminowość.

Regularna wymiana rozrządu co kilka lat na pewno jest przejawem wysokiej świadomości każdego z Państwa, dzięki temu możecie cieszyć się dłużej samochodem, który jest w dobrym stanie technicznym.