podnośnik dla tirów

Podnośniki do samochodów ciężarowych (tirów)

podnośnik do samochodów ciężarowychMechanika samochodowa to ogromny biznes i potężna gałąź gospodarki, w której to warsztaty, producenci części zamiennych, serwisy samochodowe czy też producenci narzędzi generują lwi procent polskiego PKB. Prawdziwym rarytasem jednak jest mechanika pojazdów ciężarowych (tirów). Mechaników samochodowych spotyka się praktycznie na każdym kroku, są w każdej miejscowości. Tymczasem dobrego mechanika pojazdów ciężarowych nie tylko trudno znaleźć, jest ich prostu bardzo mało. Stąd też zarówno marże jak również zarobki warsztatów mechanicznych są ogromne, ale spore są również koszty, które trzeba ponieść celem wyposażenia warsztatu.

Profesjonalny sprzęt do samochodów ciężarowych

Samochody ciężarowe są wyzwaniem dla każdego warsztatu mechanicznego. Serwisowanie auta, które waży 7 ton w stosunku do samochodu, który waży 1,5 tony, to znacząca różnica zarówno logistyczna jak i pod kątem działalności mechanika. Stąd też sprzęt do serwisowania aut ciężarowych znacząco różni się od tego, który umożliwia serwisowanie aut osobowych. Zarówno same narzędzia, jak również sprzęt mechaniczny są skrajnie różne i dużo droższe.

Podnośniki do aut ciężarowych (tirów)– prawdziwe wyzwanie

Prawdziwym wyzwaniem w przypadku samochodów ciężarowych są podnośniki. W tym przypadku podnośnik musi dźwigać auto, którego masa przekracza nie raz 20 ton. Z powodu utrudnionego podnoszenia ciągnika w samochodach ciężarowych dostęp do wielu elementów mechanicznych możliwy jest po odchyleniu kabiny kierowcy. Mimo to zarówno elementy jezdne jak również zawieszenie czy podwozie, wymaga podniesienia ciągnika na określoną wysokość. Stąd niezbędne są podnośniki do samochodów ciężarowych. Najczęściej są to podnośniki o masywnej konstrukcji – kolumnowe. Muszą one cechować się wysoką sprawnością. Podnośniki do samochodów ciężarowych posiadają dodatkowe zabezpieczenia:

  • specjalne czujniki, które chronią przed nawet minimalną zmianą pozycji siłownika;
  • wzmocnioną konstrukcję dźwigową i podtrzymującą;
  • stabilizatory, które gwarantują, że po montażu kolumny zachowują idealną prostopadłość;
  • zabezpieczenie siłowników przed uszkodzeniem, na przykład przypadkowym uderzeniem.

Specjalistyczny sprzęt do serwisowania aut ciężarowych jest drogi ale pozwala konkurować na zdecydowanie mniej zagęszczonym rynku o ogromnym popycie.

Interesanci podnośników do ciężarówek i maszyn rolniczych

Wiadomo, jeżeli mówimy o podnośnikach do samochodów osobowych czy ciężarowych to ich miejsce jest w profesjonalnym warsztacie samochodowym celem naprawy owych pojazdów. Jednakże od kilku lat systematycznie z tendencją wzrostu zmienia się trend interesantów z właścicieli warsztatów naprawy pojazdów na firmy transportowe jak i na rolników uprawiających swoje nie małe gospodarstwo, którzy również potrzebują podnośniki do drobnych napraw swoich pojazdów czy maszyn rolniczych. Dlaczego trend się zmienia? Długo nie musimy szukać korzystnych argumentów dla nowej klienteli którym jest kosztowny czas patrząc z perspektywy chociażby tylko kilkuletniego użytkowania podnośników ciężarowych dla własnych potrzeb.