Montażownica do opon ciężarowych i rolniczych, ile cali?

Montażownica do opon ciężarowych i rolniczych, ile cali?

Montażownica to podstawowe narzędzie wykorzystywane w zakładach wulkanizacyjnych. Pozwala na zdejmowanie i zakładanie opon na felgi. Istnieją różne modele takich urządzeń, a wszystko zależy oczywiście od specyfiki zakładu. Najbardziej uniwersalne są montażownice ciężarowe, które umożliwiają operowanie na oponach samochodów dostawczych, a także ciągników i innych sprzętów rolniczych. Jaki zakres obsługi powinien mieć taki sprzęt?

Najlepszy wybór dla dużych pojazdów

W zasadzie, jeżeli mechanik chce w swoim warsztacie prowadzić kompleksową obsługę ogumienia pojazdów ciężarowych i rolniczych, wybór jest stosunkowo prosty – większość montażownic tego typu dostępnych na rynku obsługuje obręcze o maksymalnej średnicy 26”, gdzie koła dochodzą do 56” lub nawet 63”. Czasem jednak i to nie wystarczy. Jeżeli budżet na to pozwala (a takie urządzenia mogą być nawet dwa razy droższe, od mniejszych odpowiedników), warto wybrać największe montażownice, które radzą sobie z obręczami o średnicy do 56”. Wymiary kół w takim przypadku mogą osiągnąć nawet 90”. Posiadając taki sprzęt można mieć pewność, że żadna sytuacja nie będzie zaskoczeniem.

Czy większe urządzenia się opłacają?

Posiadając zakład, który tylko sporadycznie obsługuje pojazdy wielkogabarytowe, nie trzeba kupować drogiej montażownicy o największych rozmiarach. Jeżeli jednak tacy klienci zdarzają się stosunkowo często, należy koniecznie wybrać to, co najlepsze. Zakup takiego urządzenia może okazać się doskonałą inwestycją – większy zakres usług to oczywiście mniejsza konkurencja. A trzeba zaznaczyć, że największe montażownice są również najbardziej uniwersalne. Posiadając jeden produkt można więc obsłużyć niemal każdy typ opony.

— Conture