Uszkodzony samochód - ikonka

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego stanowi nie tylko gwarancję komfortowej i efektywnej pracy, ale i wizytówkę w oczach klientów. Dlatego tak istotną kwestią jest zaopatrzenie się we właściwe urządzenia, których obecność jest oznaką profesjonalizmu i świadczenia usług na najwyższym poziomie. O jakich elementach nie należy zapominać w trakcie zakładania własnego warsztatu?

Samochód - ikonkaMeble warsztatowe

Podczas zakupu mebli do warsztatu szczególną uwagę należy zwrócić na ich maksymalne obciążenie i wytrzymałość, gdyż powinny one odznaczać się wysoką odpornością na rozmaite uszkodzenia, wynikające z wagi wyposażenia i charakteru miejsca. Ponadto nie można zapomnieć o funkcjonalnych wózkach, które są wyposażone we wszystkie, niezbędne narzędzia oraz umożliwiają komfortowe przemieszczanie się po warsztacie.

Podnośniki jednokolumnowe, dwukolumnowe czy czterokolumnowe?

W przypadku tego typu urządzeń należy zainwestować w najwyższą jakość produktów, za którą przemawia nie tylko komfort pracy, ale i bezpieczeństwo samochodu i ludzkiego życia. Wśród podnośników do pojazdów największym uznaniem cieszą się modele kolumnowe, których stosowanie jest uzależnione od rodzaju i potrzeb warsztatu.

Konstrukcje jednokolumnowe sprawdzą się w małych zakładach, a mobilne modele stwarzają duże możliwości manewru po nawierzchni. Najpopularniejszym rozwiązaniem są podnośniki dwukolumnowe, wykorzystujące 2 pary ramion, regulowanych przegubowo, umożliwiające zwolnienie kół i zawieszenie pojazdu. Z kolei konstrukcje czterokolumnowe stanowią rodzaj najazdowy, w których pojazd ustawiony jest na płytach, pozwalających dopasowanie szerokości urządzenia do rozstawu kół.

Urządzenia diagnostyczneUszkodzony samochód - ikonka

W każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym powinny znaleźć się urządzenia diagnostyczne, których ilość musi być uwarunkowana od indywidualnych potrzeb zakładu.

Kompresor

W przypadku warsztatów, gdzie wykorzystywane są urządzenia pneumatyczne, kluczowa okaże się obecność kompresora olejowego, który służy do ich napędzania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy, wyposażymy każdy warsztat samochodowy!

— Conture