Podnośnik samochodowy ikonka, kolorowa

Podnośnik nożycowy mobilny czy stacjonarny?

Podnośnik nożycowy mobilny czy stacjonarny?

Podnośnik samochodowy ikonka, kolorowaPodnośnik nożycowy mobilny czy stacjonarny? Podnośnik to jedno z podstawowych urządzeń, które jest potrzebne do prawidłowego wyposażenia warsztatu samochodowego. Różne typy podnośników sprawdzają się lepiej w odmiennych sytuacjach. Wybór konkretnego modelu zależy również od wielkości warsztatu. Podnośniki nożycowe są popularne ze względu na możliwości ukrycia ich w posadzce, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Czy warto jednak postawić na podnośnik mobilny?

Przenośny sprzęt do zadań specjalnych

Mobilny podnośnik, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na korzystanie z niego w różnych miejscach, w zależności od potrzeb. Nadaje się więc doskonale do zastosowań prywatnych, ale równie dobrze sprawdzi się w profesjonalnym warsztacie. Jego zaletami są: lekkość i stosunkowo niska cena. Jednak nie oferuje takiego komfortu jak podnośnik stacjonarny. Cechuje się również mniejszą stabilnością.

Ikonka podnośnika czarnaPodnośniki stacjonarne

Drugi typ podnośników nożycowych jest na stałe zamontowany w posadzce warsztatu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest stabilność i możliwość ukrycia go w podłodze. Koszty takiego sprzętu są jednak wyższe ze względu na większą złożoność konstrukcji. Taki typ podnośników wykorzystywany jest najczęściej w warsztatach z dłuższym stażem – na początku swojej drogi wiele osób decyduje się na obniżanie kosztów i stawia na mobilny sprzęt, pozwalający na wyjście z danego pomieszczenia. W miarę stabilizacji urządzenia kupowane są ze spojrzeniem na dłuższą perspektywę czasową.

Zarówno podnośniki mobilne, jak i stacjonarne posiadają swoje wady i zalety. Pierwsze z nich sprawdzą się szczególnie w małych warsztatach i będą dobre na początkowych etapach prowadzenia firmy. Jednak w miarę upływu czasu warto zainwestować w wersję stacjonarną, na stałe zamontowaną w posadzce.

— Conture