Pieniądze na ręku - ikona

Podnośnik jednokolumnowy mobilny – jaka jest cena zakupu?

Podnośnik jednokolumnowy mobilny – jaka jest cena zakupu?

Podnośnik samochodowy mobilny - ikonaPodnośnik jednokolumnowy mobilny – jaka jest cena zakupu? Coraz częściej do składu wyposażenia warsztatu samochodowego wchodzą podnośniki jednokolumnowe mobilne, które sprawdzają się idealnie zwłaszcza w trakcie wykonywania małych napraw lub sezonowych wymianach opon. W niewielkich i ciasnych pomieszczeniach stanowią one doskonałą alternatywę dla podnośników dwukolumnowych, które zajmują znacznie więcej miejsca i nie umożliwiają swobodnego manewrowania po powierzchni warsztatu. Jaki jest koszt zakupu tego typu podnośnika i od czego zależy jego cena?

Pieniądze na ręku - ikonaMobilne konstrukcje jednokolumnowe – na co warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Podnośnik jednokolumnowy mobilny znajdzie swoje zastosowanie w wielu warsztatach mechanicznych, zwłaszcza blacharsko-lakierniczych. W sprzedaży dostępne są modele, które umożliwiają podniesienie jednego z boków lub całego pojazdu, a w trakcie ich wyboru należy przede wszystkim sprawdzić maksymalną masę udźwigu. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zakres regulowanej długości ramion, który będzie przekładać się na dostosowanie podnośnika do auta. Niekwestionowaną zaletą podnośnika jednokolumnowego mobilnego jest brak konieczności instalacji do podłoża, a więc możliwość manewrowania po twardej powierzchni. Warto jednak wybierać jedynie wysokiej jakości podnośniki, które odznaczają się wysoką stabilnością oraz są wyposażone w odpowiednie kółka, ułatwiające przemieszczanie.

Jaka jest cena zakupu podnośnika jednokolumnowego mobilnego?

Mając na względzie różne parametry podnośników jednokolumnowych mobilnych do warsztatu, ich cena może wahać się w granicach od 10 000 zł do nawet 19 000 zł, przy czym należy pamiętać, że z większym kosztem zakupu wiąże się często większa funkcjonalność. Na rynku można znaleźć również wiele podnośników od chińskich producentów, które są o wiele tańsze i czasami odznaczają się dużą niezawodnością pracy – niestety znaczącym problemem jest brak autoryzowanych serwisów i słaba dostępność do wymiennych części.