Klucz - ikonka

Jakie wybrać maszyny do wulkanizacji?

Jakie wybrać maszyny do wulkanizacji?

Prowadzenie zakładu wulkanizacyjnego to bardzo dobry pomysł na biznes, który przynosi stosunkowo duże zyski pomimo ogromnej konkurencji. Nic dziwnego, że powstają coraz to nowe placówki, w których można liczyć na kompleksową obsługę ogumienia – od wymiany po naprawę, konserwację czy zakup nowych opon. Jakie wybrać maszyny do wulkanizacji, aby warsztat mógł rozpocząć pracę na pełnych obrotach?

Klucz - ikonkaNiezbędne minimum

By zacząć obsługę klientów w zakresie wulkanizacji, niezbędnym sprzętem jest montażownica. To urządzenie, którego zadaniem jest ściąganie i nakładanie opon na felgi. Wybierając taki sprzęt, należy zwrócić uwagę na średnicę kół możliwą do obsłużenia. Drugim ważnym elementem wyposażenia zakładu wulkanizacji jest wyważarka, której zadaniem jest zbadanie i ewentualna poprawa wyważenia koła – a to wpływa na prawidłowe funkcjonowanie podwozia i mniejsze zużywanie się opon. Kolejnym niezbędnym sprzętem jest kompresor – służy on pompowaniu kół po zakończonej wymianie. Oczywista jest również potrzeba posiadania podnośnika (do prostych napraw wystarczy jednokolumnowy lub nożycowy) oraz wkrętak, który pozwoli na zdjęcie i założenie koła.

Dalsze wyposażenieopona - ikonka

Oprócz absolutnego minimum w zakładzie wulkanizacyjnym muszą się znaleźć różne akcesoria, takie jak ciężarki do felg, śruby, kleje, wentyle, nakrętki – jednym słowem wszystko, co może przydać się podczas naprawy i wymiany opon. Dobrze jest również zainwestować i stworzyć możliwość zakupienia opon czy felg na miejscu, ponieważ wielu klientów decyduje się na skorzystanie z takiej usługi. Należy również pamiętać, że nie samymi oponami człowiek żyje, a konkurencja zmusza do większego zakresu działań. Warto zatem postawić również na obsługę prostych napraw, takich jak wymiana klocków hamulcowych, amortyzatorów czy oleju. Tym samym łatwiej będzie przyciągnąć klientów i zachęcić ich do pozytywnych opinii. W takim wypadku niezbędne okażą się podstawowe narzędzia i lepszy podnośnik.

— Conture